Phan biệt cá La Hán trống với cá La Hán mái

• Thread starter martinnguyen
  • Ngày gửi
Mình có nuôi 1 con La Hán, khoảng 4 tháng, nó bắt đầu có u, nhưng chưa rõ ràng lắm.
Không biết làm thế nào để phân biệt được con trống, con mái. Các bạn nào có kinh nghiệm hướng dẫn mình nha. Trên vây lưng của con cá mình có 1 cái chấm đen nhỏ (nghe nói là cá mái :unsure: , không biết có đúng không? :nchuyen: )
Thanks. :eek:

3

At first anal sex was a definite no with my wife. She made it quite clear from the start and I never bothered raising the issue. One night during some play she was laying on her front as I was fingering her pussy and I leant forward, parted her legs and licked her anus; sex pictures it just seemed like the right thing to do at the time. As I did this I thought she would either be turned off or make a comment about 'not going there' but instead she responded by pulling herself up on to her knees and bending right over, I licked office sex her anus more and used plenty of saliva as I started to push my tongue further in to her.

cá trống cũng có thể có kỳ đen .chủ yếu phân biệt qua bpsd.bạn nên nhờ người đã nuôi phân biệt giúp.cá mái có đầu là cả 1 vấn đề đó bạn

coi kỹ cái ý của nó ntn: nhọn nhỏ>trống. hình chữ nhật nhỏ, lòi>mái .hehe
ức bự>trống. bụng bự>mái>có thể ăn nhiều
bây giờ có nhiều loại cá LH có chấm đen trên lưng nên o thể dùng phân biệt
chắc cá của bạn là cá đực

Back